Zamykanie i otwieranie samochodów marki Mazda

Przed ruszeniem auta z miejsca magazynowego kierowca powinien upewnić się czy groty pasują do danego auta (zdarzają się pomyłki).

ZAMYKANIE

Po odpaleniu silnika zamknij auto używając przycisku od centralnego zamka.

W trakcie wysiadania z auta użyj mechanicznego rygla do zamknięcia drzwi kierowcy. Upewnij się, że zabrałeś piloty i groty!

OTWIERANIE

Odciągnij klamkę i umieść grot w zamku.

Przekręć grot w zamku w celu otworzenia auta.

Samochody z napędem 4×4

Przed ruszeniem autem z napędem na cztery koła (i-Activ AWD) kierowca musi upewnić się, że  hamulec  ręczny  został  zdezaktywowany.  Zabrania  się  ruszać  autem  z  włączonym  hamulcem ręcznym, może to spowodować uszkodzenie obudowy tylnego dyferencjału różnicowego.

Przełączanie biegów do pozycji „P” przed wyłączeniem silnika.

Wymagane czynności

  1. Przed wyłączeniem silnika należy przełączyć skrzynię w pozycję „P”.
  2. Przed opuszczeniem samochodu należy upewnić się, że dioda na przycisku START/STOP jest wyłączona.

UWAGA

Jeżeli silnik zostanie wyłączony ze skrzynią ustawioną w innej pozycji niż „P” zapłon pozostaje włączony w trybie „ACC”, co powoduje rozładowywanie akumulatora a w rezultacie wyładowuje go całkowicie. W przypadku ustawienia skrzyni w pozycji „P” zapłon zostaje w trybie „OFF”.

Odbiór jakościowy przez dilera.

  1. Miejsce przekazania: Po rozładunku, pojazdy ustawione wzdłuż naczepy. Dealer nie może zająć się pojazdami w jakikolwiek sposób (umyć, wysuszyć, przetransportować) dopóki proces przekazania nie zostanie zakończony. Dealer ma możliwość wpisu o stanie pojazdu w Liście Przewozowym (CMR) (“pojazd pokryty śniegiem”, “pojazd pokryty lodem”, “pojazd bardzo zabrudzony – kierowca musi podpisać wpis dealera.
  2. Kierowca musi umieścić informacje w CMR o ustawianiu (przestawianiu) aut w inne miejsce niż wzdłuż autotransportera – możliwość odrzucenia ewentualnych szkód na podstawie umieszczonego wpisu.

Brudne samochody

W przypadku brudnych aut na załadunku w Barcelonie i Antwerpii należy: 

  1. Umieścić wpis w CMR: “Auto brudne, brak możliwości uzyskania podpisu placu”
  2. Zrobić minimum dwa zdjęcia zabrudzonego auta z widocznym numerem VIN 

NA PODSTAWIE WYKONANIA TYCH CZYNNOŚCI MOŻNA ODRZUCIĆ MNIEJSZE USZKODZENIA!