Nowości Transportowe Adampol

Obecny status
Nie zalogowany
Cena
Za darmo
Rozpocznij kurs

14.05.2024 – Procedury zapobiegania staczaniu się aut z pokładu / Anti-Roll-Off Procedures

W związku ze zdarzeniem do jakiego doszło w kwietniu na placu rozładunkowym w Koline, tj. stoczenie się auta z pokładu autotransportera podczas rozładunku, przypominamy:

Aby zapobiegać stoczeniu się auta z pokładu autotransportera:

  • Kierowca zawsze powinien stosować się do zasad 4-stopniowego parkowania (4SPC).
  • Po wyjściu z zaparkowanego na pokładzie auta, kierowca powinien natychmiast podłożyć klin pod jedno z kół auta, w kierunku staczania się.
  • Przed manewrowaniem pokładem, na którym znajduje się zaparkowane auto, kierowca musi upewnić się, że jest ono zabezpieczone co najmniej jednym pasem.

Bezpośrednimi przyczynami stoczenia się auta w Kolinie było pozostawienie niezabezpieczonego auta na pokładzie podczas załadunku (hamulec ręczny, skrzynia biegów), a także manewrowanie pokładem na którym znajdowało się całkowicie odbezpieczone auto (kliny, pasy). Na skutek zdarzenia uszkodzeniu uległo auto stojące za autotransporterem, a także auto, które się stoczyło.

Więcej na temat Zapobieganie staczaniu się aut z autotransportera znajdziesz TUTAJ


07.05.2024 – Regulamin parkowania na terenie Lagermax w Bratysławie

Otrzymaliśmy informację od klienta Lagermax dotyczącą zakazu parkowania na drodze dojazdowej do placu Lagermax w Bratysławie, ul. Rybničná 40/C  – wzdłuż terenu należącego do BEZ Transformatory. Teren na którym obowiązuje zakaz zaznaczono na czerwono.

Poniżej wiadomość od klienta:

Rozumiemy, że znalezienie odpowiedniego parkingu może być trudne, ale konieczne jest, aby kierowcy przestrzegali wytycznych w celu zapewnienia bezpieczeństwa i wydajności wszystkich obiektów wokół. Niezastosowanie się powyższego zakazu może skutkować karami finansowymi lub holowaniem na koszt właściciela.

Prosimy upewnić się, że Państwa kierowcy parkują poza terenem BEZ, aby uniknąć niedogodności dla siebie i innych.

Dziękuję za zwrócenie uwagi na tę kwestię.

Alternatywny parking: OMV Rovinka Juh – Mapy Google


29.04.2024 – Strefy parkingu Autotransporterów w KASK Żylina

Autotransporterami można parkować tylko w wyznaczonych strefach na terenie placu fabrycznego oraz na drodze dojazdowej do fabryki (ul. Sv. Jána Nepomuckého) zaznaczonych na mapce kolorem zielonym.


26.04.2024 – Załadunek samochodów Hyundai w Nosovicach

Drodzy Kierowcy,

w związku z rozpoczęciem załadunku samochodów które są magazynowane w nowej części placu proszę aby w przypadku brudnych, zabłoconych samochodów zgłaszać ten fakt obsłudze placu z żądaniem umycia lub wymiany samochodów na czyste.

Poniżej przykładowe zdjęcia zgłaszanych zabrudzonych pojazdów