Procedura szkodowa, Częste szkody


Uszkodzenia zderzaków w Hyundai Tucson

Uwaga na tylny zderzak! Liczne uszkodzenia fabryczne, należy dokładnie sprawdzać auta przed załadunkiem.

  1. W związku z dużą liczbą szkód na przednich i tylnych zderzakach w modelu Tucson proszę ponownie przypomnieć kierowcom aby w czasie kontroli samochodów zwracali szczególną uwagę na te element samochodu.
  2. W ostatnim okresie odnotowaliśmy również większą liczbę zgłoszeń braku kompresorów. Proszę o kontrolę przed załadunkiem.
  3. Wszystkie wykryte szkody / braki należy zgłaszać obsłudze placu przed załadunkiem. Dodatkowo szkodę należy zgłosić telefonicznie pracownikowi Działu Kontroli Jakości Adampol oraz przesłać zdjęcie szkody, tel. +48 605 607 162. Przykładowe zdjęcia uszkodzonych zderzaków w załączniku.

Procedura Szkodowa Glovis Port Koper

Dotyczy: załadunek samochodów Hyundai, trasa Koper – Kleszczów

Bezpośrednio po załadunku samochodów w Porcie Koper, kierowca udaje się do kontenera dyspozytorni na terenie portu w celu odbioru dokumentu portowego „IZSKLADIŠČENJE” – dokumentu z wykazem załadowanych samochodów (pergaminowy wydruk z drukarki).

zdj. Dokument portowy z zarejestrowanymi szkodami (kliknij w zdjęcie w celu powiększenia)

WAŻNE! Przed podpisaniem dokumentu „IZSKLADIŠČENJE” kierowca musi sprawdzić czy w dokumencie zostały wpisane szkody zgłoszone przez niego przed załadunkiem. Tylko w takim przypadku dokument może być podpisany ( jak na załączonym zdjęciu )

Ponieważ „Inspection specification list” i CMR wydawane są na późniejszym etapie i są wewnętrznymi dokumentami Glovis, dokument portowy „IZSKLADIŠČENJE” ma pierwszeństwo w przypadku roszczeń za szkody wykryte przed załadunkiem. Oznacza to, że tylko uszkodzenia odnotowane w raporcie „IZSKLADIŠČENJE” mogą zwolnić kierowcę z odpowiedzialności, a nie inne dokumenty („Inspection specification list” / CMR / zdjęcia kierowcy). W razie problemów proszę o kontakt pod nr telefonu: +48 605 607 162

Raport szkodowy z załadunku
Dokument IZSKLADIŠČENJE ze szkodmi – NAJWAŻNIEJSZY
Inspection specification list z biura Glovis

UWAGA!

Raporty szkodowe otrzymane na załadunku w Luka Koper przekazujemy na rozładunku w CMPL Kleszczów!


Zaślepka haka przedniego zderzaka

zdj. kierowca nie zamontował zaślepki na czas transportu co było przyczyną zarysowania przedniego zderzaka oraz urwaniem zaślepki

W trakcie załadunku w Koprze (port) kierowca zobowiązany jest do wykręcenia haków oraz zamontowania zaślepek w otworach zderzaków. W przeciwnym razie istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia zderzaków hakami na autotransporterze a niezamontowane zaślepki machając się w czasie jazdy rysują zderzak oraz odpadają.

zdj. przykład szkody wyrządzonej na zderzaku przez luźne elementy (zaślepka) Wycena szkody ok. 280 Euro

Aktualizacja dnia: 17.03.2023