Wymagania Adampol SA
Autotransporter
Dokumentacja
Wymagania poszczególnych marek samochodów
Procedury placu
Informacje transportowe

Hyundai – informacje Ogólno-transportowe

Plac załadunkowy – nowa trasa wyjazdu z fabryki.

Uprzejmie informujemy, że w związku z pracami budowlanymi na terenie HMMC od dnia 01.05.2023 zmianie ulegnie trasa wyjazdu załadowanych autotransporterów z fabryki. Nowa trasa przebiegać będzie przez teren fabryki do Bramy Południowej (patrz załączona mapa).

Na nowej trasie znajdują się 2 mosty o prześwicie wynoszącym 4,3 m.

Jak widać na poniższym zdjęciu przestrzeń między załadowanymi samochodami a konstrukcją mostu jest dość ograniczona, dlatego tak ważne jest, aby kierowcy nie przekraczali maksymalnej wysokość ładunku 4,2m.

Zwłaszcza kierowcy ładujące samochody nad kabiną kierowcy muszą upewnić się, że wysokość ładunku nie przekracza maksymalnego limitu 4,2 m.

Pod mostami należy przejeżdżać z minimalną prędkością.

Aby uniknąć negatywnych konsekwencji dla kierowców i Twojej firmy, prosimy wszystkich kierowców ładujących w HMMC o dokładne zmierzenie wysokości ładunku po zakończonym załadunku.

Ogólne informacje:

Wysokość obu mostów: 4,3m

Maksymalna wysokość załadowanego autotransportera: 4,2m

Okres obowiązywania: od 01.05.23 – do odwołania (lipiec/sierpień)

Hyundai Tucson NX4e – uszkodzenie zbiornika paliwa w czasie transportu

Uprzejmie informujemy, że odnotowaliśmy kilka przypadków uszkodzonego/pękniętego zbiornika paliwa znajdującego się pod tylną częścią podwozia samochodu. Dotyczy modeli: Tucson.

Jak Państwo wiedzą, podwozie samochodu nie jest standardowym obszarem kontroli podczas odbioru jakościowego samochodów w miejscu rozładunku, jednak po oględzinach stwierdzono, że uszkodzenia powstały w wyniku nieprawidłowego załadunku samochodów na autotransportery (pokład górny/pokład dolny). Jeśli odległość między zbiornikiem paliwa a konstrukcją ciężarówki nie jest wystarczająca, dochodzi do kontaktu i uszkodzenia zbiornika na skutek pracy zawieszenia samochodu w czasie transportu.

Zobacz przykład poniżej.


Szkody na trasie przejazdu A1 Piekary Śląskie – Pyrzowice

UWAGA: Jadąc Autostradą A1 w kierunku Częstochowy między Piekarami Śląskimi a Pyrzowicami na odcinku ok.30km od MOP Wieszowa aż do minięcia zjazdu na S1 w Pyrzowicach występują liczne uskoki na drodze mogące spowodować przemieszczenie ładunku i uszkodzenia z tym związane. Zapobiegnij uszkodzeniu przez zwiększenie odległości między pokładami oraz dachami pojazdów do co najmniej 15 cm oraz DOSTOSUJ ODPOWIEDNIO PRĘDKOŚĆ na wybojach.


PLAC Hyundai/KIA Paskov. Droga dojazdowa do Paskova – Niski Wiadukt 3,8m!

Zignorowanie przez kierowcę oznaczeń wysokości wiaduktu doprowadziło do poważnego uszkodzenia dwóch samochodów. Wysokość ładunku znacznie przekraczała wysokość 4m!

W związku z ponownym uszkodzeniem dachów w samochodach transportowanych z Nosovic do Paskova i załadowanych w Paskovie i transportowanych na inne place, prosimy o zapoznanie się z mapą dojazdu na plac w Paskovie.

zdj. Prawidłowa droga dojazdowa do Paskova

Kierowca musi jechać zgodnie z załączoną mapą a nie wg wskazań GPS.

Dojazd do Paskova:

Nawigacja GPS wyznacza dojazd zjazdem nr 44 który prowadzi pod wiadukt o wysokości 3,8 m. Prawidłowy zjazd nr 43 położony jest ok. 1 km dalej.

Wyjazd z Paskova:

Po załadunku w Paskovie należy kierować się zjazdem nr 43 na drogę nr 56 w kierunku Ostrawy. Jadąc w kierunku Ostrawy można zawrócić zjazdem nr 42.