Wymagania Adampol SA
Autotransporter
Dokumentacja
Wymagania poszczególnych marek samochodów
Procedury placu
Informacje transportowe

Wyposażenie FCA

Naklejka «Do Not Open» nie będzie dłużej stosowana na fabrykach dla wszystkich modeli FCA. W pierwszej kolejności kierowca powinien sprawdzić jej obecność na klapie bagażnika. Jeżeli plomba jest uszkodzona / zerwana, kierowca ma obowiązek sprawdzić wyposażenie zgodnie z naklejoną naklejką na szybie.

Nowa naklejka opisująca listę wyposażenia znajduje się na szybie lewej tylnej.

Podczas każdego przekazania Odbiorca powinien sprawdzić obecność elementów umieszczonych na naklejce, oraz odnotować na raporcie szkodowym ewentualne braki/ uszkodzenia.

Plastikowa torba jest również wyszczególniona na naklejce, jeżeli jest na wyposażeniu.

Sprawdzenie torby plastikowej pozostaje bez zmian, jak opisano w procedurze Calibro, czyli:

  • Jeżeli plastikowa torba jest wyszczególniona na naklejce, a jej nie ma – należy wypełnić raport szkodowy;
  • Jeżeli plastikowa torba jest naruszona, należy uzyskać raport szkodowy, zaznaczając czego brakuje po porównaniu z listą umieszczoną w torbie;
  • Jeżeli torba plastikowa jest i NIE jest naruszona – nic nie trzeba robić (raport szkodowy nie jest potrzebny).

Wyposażenie dodatkowe na trasie Tychy – Kraj

Gaśnica i trójkąt ostrzegawczy.

W każdym importowanym modelu samochodu FCA (Fiat, Jeep, Alfa, Lancia, Abarth) przeznaczonym na rynek krajowy musi znajdować się pokrowiec z gaśnicą i trójkątem ostrzegawczym. W samochodach które są produkowane w Tychach (Fiat 500, Abart 500, Jeep Avenger, Lancia Ypsilon) wyposażenie (gaśnica i trójkąt) sprawdzamy zgodnie z naklejką COC (szyba lewa tylna). Jeśli są wpisane na naklejce, to są na wyposażeniu. Pokrowiec znajduje się wewnątrz auta (obok fotelu pasażera) lub należy dołożyć go z kontenera znajdującego się przy liniach załadunkowych.


Aktualizacja: 12-06-2023