Wymagania Adampol SA
Autotransporter
Dokumentacja
Wymagania poszczególnych marek samochodów
Procedury placu
Informacje transportowe

Wymagania Jakościowe BMW

Zamykanie i otwieranie drzwi w BMW

PRZY UŻYCIU PILOTA:
W trybie transportowym, po pewnym czasie pilot się dezaktywuje. Aby go aktywować ponownie, należy wraz z pilotem podejść do klapy bagażnika i wcisnąć przycisk otwierania klapy.

MANUALNIE ZA POMOCĄ GROTA:

  1. Wyciągnąć metalowy grot z pilota.
  2. Włożyć grot w otwór u dołu klamki. 
  3. Odbezpieczyć zaślepkę zamka.
  4. Zamknąć/Otworzyć drzwi przy użyciu grota            
zdj. opis 1
zdj. opis 2
zdj. opis 3
zdj. opis 4

Dodatkowe wymagania BMW

Auta z matowym lakierem, serie 7, 8, M2, M3, M4, M5, M8 ładować koniecznie na górny pokład!


ZASADY ZAŁADUNKU NOWEJ BMW SERII i7 (G70) BEV, PHEV

BMW Seria i7

Miejsce Produkcji : Dingolfing

Można załadować tylko 3 sztuki BMW serie i7 (G70) na wszystkie typy zabudów, jednakże można doładować inne modele do pełnego ładunku.

W związku z zastosowanym pneumatycznym zawieszeniem auto z pozycji 8 (ostatnie auto na dolnym pokładzie przyczepy) odległość górnego pokładu od dachu ma wynosić minimum 20cm w celu uniknięcia uszkodzenia.


Kontrola aut lusterkiem

Dozwolona jest kontrola podwozia auta lusterkiem. Ważne! 90% uszkodzeń to szkody na zderzakach od spodu! Proszę o uwagę podczas załadunku/rozładunku!


Haki Holownicze

Auta które są przeznaczone na porty, szczególnie Antwerpię i Zeebrugge , zawsze muszą mieć wkręcone haki holownicze w przedni i tylny zderzak. Stwierdzone braki, należy zgłosić obsłudze. W przypadku odmowy uzupełnienia, należy ten fakt odnotować w CMR. Ważne! Jeżeli kierowca wykręci haki na czas transportu, jest zobowiązany wkręcić je na miejsce podczas rozładunku!


Klucz Multimedialny

zdj. przykładowe rodzaje kluczy: Multimedialny (po lewej stronie)

Zawsze zabieraj klucz multimedialny i w czasie transportu przewoź w skrzynce na klucze w kabinie autotransportera . Za jego pomocą można nie tylko otworzyć i zamknąć, ale również odpalić auto. W przypadku kradzieży auta brak pilota będzie podstawą dla ubezpieczyciela do nie wypłacenia odszkodowania!